1

ACHTERBERG, Gerrit. Aquarium. [Bedum], Exponent, 1990. Orig. omsl. met flappen (cahiersteek). Oplage: 165 genummerde exemplaren in blauw. Het binnenwerk in golfranden uitgesneden (aquarium)   23,-

Eén van 150 arabisch genummerde exemplaren

 

2

ACHTERBERG, Gerrit. Reiziger “doet” Golgotha. [’s-Gravenh.], Mansarde Pers [B. Bakker, C.A.B. Bantzinger, F. Tamminga], [1943]. 1e druk. Met 3 ills. in rood en zwart door C.A.B. Bantzinger. De Jong 27 (750 exempl.)     20,-

 

3

AMO - CLAUS, Hugo. Evergreens. Omdat o.a. Twintig hommages met nota’s daarbij. Amstelveen, AMO, 1986. Orig. omsl. 1e druk. Met ills. door Hugo Claus. Oplage: 195 genumm. en gesigneerde exemplaren (150)  175,-

 

4

AMO - CLAUS, Hugo. Een schilder: Roger Raveel. Amstelveen, [AMO], 1993.Verg. halflinnen in verg. papieren foedraal. Met als frontispice een portret van Raveel door Hugo Claus, gedrukt door Rob Cox. Oplage: 40 genummerde en gesigneerde exemplaren op Zerkall-Bütten, met de hand gedrukt door Hein Elferink. 1e druk  695,-

 

5

ANKER, Robert. Sealed With A Kiss. Terhorst, [Ser Prop], 1989. Plano in omsl. Oplage: 125 exemplaren in geel en zwart. Gelegenheidsuitgave  16,-

 

6

 

ART NOUVEAU - MACDOUGALL, W.B. and Ernest RHYS. The Book of Ruth. Pictured and Designed by W.B. MacDougall with an Introduction by Ernest Rhys. London/ New York, J.M. Dent and Co./ Dodd, Mead and Co., 1896. Plain black cloth. 1st edition. Richly decorated throughout with art nouveau style woodcut borders, initials and vignettes by W.B. MacDougall. XV,(53) pag. (1 leaf lacks sm. portion lower corner)          375,-

“(...) Decorated (...) in a more or less Art Nouveau style (influenced by Beardsley), often with broad borders of twining, flattened foliage surrounding mannered drawings in outline and solid black.” (Peppin/ Micklethwait p.189)

 

7

 

ASDER, H. [= H.A. SINCLAIR de ROCHEMONT]. Keuze. Opgedragen verzen. [‘s-Gravenhage, L.J.C. Boucher, 1939]. In losse katernen (zoals uitgegeven) in origineel papieren portfolio (gebruind) met titelschild. 1e druk. Met gesigneerde kopergrifprent (afgedrukt) door John BUCKLAND WRIGHT (20,3 x 10,5 cm.). Gedrukt in 50 exemplaren niet in de handel    1950,-

Eén van 10 exemplaren gemerkt met een hoofdletter op Keizerlijk Japans parelmoerpapier. Dit exemplaar handgenummerd “M”, met de handgeschreven opdracht: “Voor mijn hoog-geachten vriend A. van der Minne, aan wien het gedicht op de bladzijden 8 en 9 is opgedragen. van H. Asder”. Met het prospectus. - HIERBIJ: Hetzelfde werk, 1 van 40 genummerde exemplaren op handgeschept oorkondepapier (nr.18), eveneens met door de kunstenaar zelf afgedrukte en gesigneerde kopergrifprent, in kunstenaarsband van blauw halfmarokijn met perkamenten reliëf-platten door Katinka KEUS, samen in speciaal vervaardigde luxe linnen omslagdoos

 

8

ATALANTA PERS - BEURSKENS, Huub en René BAKKER (ed.). Overgangen. Gedichten bij figuren uit ‘Metamorphosen’ van Ovidius. Baarn, Atalanta Pers, 2004. Orig. omsl. met stofomsl. Met fotogr. ills. door R. BAKKER. Oplage: 225 exempl. (175). 52,(1) pag. 40,-

Gelegenheidsuitgave bij het 25-jarig bestaan van de Atalanta Pers. Atalanta Pers 67

 

9

AVALON PERS - ACHTERBERG, Gerrit. Vier versies. [Woubrugge, Avalon Pers, 1990]. Orig. omsl. (cahiersteek). Oplage: 295 exemplaren. Gelegenheidsuitgave      15,-

 

10

AVALON PERS - HEIJDEN, A.F.Th. van der. De kandidaat-Inez. Woubrugge, Avalon Pers, 2005. Pap. met stofomslag. Met ills. door P. van Straaten. Oplage: 99 genummerde. en gesigneerde exemplaren. (21) pag.      85,-

11

BAKST - DIAGHILEFF, Serge de. Souvenir Serge de Diaghileff’s Ballet Russe. With Originals by Léon Bakst and Others. New York, Metropolitan Ballet Company Inc., [1916]. Orig. cordbound gilt wrappers, 4to. With 13 full-page and 1 double-page coloured plates and 2 tinted plates by Leon Bakst as well as 9 photogr. plates of the theatre performance. (38) pag. (fine copy with slight wear at spine-ends and corners)   225,-

 

12

BANTZINGER - OTTEN, J.F. Het moedercomplex van Baudelaire. Met twee originele aquarellen door C.A.B. Bantzinger. [Bloemendaal, De Vrije Bladen, 1935]. Orig. omsl. De Vrije Bladen XII, 5    750,-

Met op het vooromslag een portret door Bantzinger van de verleidelijke Zwarte Venus, Jeanne Duval (wulps, in de entourage van een kamer) in pen en inkt en aquarel, gesigneerd ‘Bantzinger’ in pen en inkt en een vergelijkbare tekening, ditmaal van de Witte en de Zwarte Venus, getiteld in pen en inkt ‘Jeanne Duval et Madame Sabatier [gesigneerd] Bantzinger’. Gesigneerd “C.A.B. Bantzinger op titelpagina. Buitengewoon belangrijk Bantzinger boek!

13

BASTET, Frédéric. Salon & Diner. [Leiden, Studio Henk de Bruin en Ant. Blaeu, 1986]. Linnen met stofomsl. Oplage: 540 exemplaren. Nieuwjaarsuitgave        85,-

Eén van 40 Romeins genummerde gebonden exemplaren. Gesigneerd

 

14

BAX, Clifford & Austin O. SPARE (ed.). The Golden Hind. A Quarterly Magazine of Art and Literature. Complete run. Year 1 and 2, nos. 1-8 (all published). London, Chapman & Hall, 1922-1924. Contemporary cream cloth with green morocco title-shield on spine, original issue frontwrappers bound with, folio/ 4to. 8 issues in 2 vols. With many ills., part of which are original artist woodcuts, linocuts, lithographs, etc.     1600,-

Sumptuously produced periodical. Contains original graphics by Laurence Bradshaw, E.O. Cox, Cecil French, Robert Gibbings, Jean Lebedeff, John Nash, H. Palliser, Austin O. Spare, A. Ward, Evelyn Waugh, A. Warbis and L.M. Whitby. Literary contributions by H. Graham Greene, Aldous Huxley, Ernest Rhys, Edith Sitwell and many others. Contains an early poetry contribution by Graham Greene in Vol.2, no.7 (April 1924): The Coming (debut?)

 

15

BEARDSLEY, Aubrey. Under the Hill and other Essays in Prose and Verse. London/ New York, John Lane, 1904. Orig. blue cloth elaborately decorated in gold after Beardsley’s own design, top edge gilt, 4to (corners and spine-ends rubbed). 1st edition. Photogravure frontispice, 15 plates and several ills. by Aubrey Beardsley (incl. 3 published for the first time). XI,(5),70,(13) pag.     595,-

 

 

 

BEARDSLEY, Aubrey: see also no. 167

 

16

BÉBERT - CAMPERT, Remco en Peter DeJONG. Toen ik je zag [Rotterdam, Bébert, 1988]. Orig. omsl. (cahiersteek) bevestigd in orig. linnen band. 2 delen in 1 vol. 1e druk. Met 5 orig. bewerkte foto’s door Peter DeJong. Gedrukt in 126 genummerde en door auteur en kunstenaar gesigneerde exempl.        75,-

Te oordelen naar het colofon één van 26 luxe-exemplaren (genumm. “7”), ons exemplaar echter zonder extra bijlage van Peter DeJong en zonder handgeschreven strofe door Campert, wel gebonden in linnen

 

17

BEZIGE BIJ - Quousque tandem 1-15 (complete reeks). [Utrecht], De Bezige Bij, [1943-1944]. Orig. omsl. 15 vols. Oplage: 525 genummerde exemplaren      275,-

De reeks omvat: 1. H. Mantinga, De zeven hoofdzonden (De Jong 534); 2. A. Roland Holst, In memoriam Charles Edgar du Perron et Menno ter Braak (710); 3. H. Mantinga, De vader spreekt (533); 4. Omar Khayyam (618); 5. A. Roland Holst, Eigen achtergronden (705); 6. R. van Harlingen (= R. Blijstra), Bij Nadere Kennismaking (357); 7. A. van Schendel, Sparsa (741); 8. A. v.d. Merwe (= P. Geyl), Het Wachtwoord (561); 9. R. Verhoeven, Pax Hominibus (846); 10. M. van Haarsma, Drie getuigen (353); 11. P. Bakx, Prieel in Troje (59); 12. M. Cort, Zeven brieven (160); 13. H. de Vries, Robijnen (908); 14. F. Langen, Achter slot en grendel (477) ; 15. Emile Mandeau (= F. Bordewijk), Verbrande erven (532). Mooie set

 

18

BIESHEUVEL, J.M.A. Slechte mensen. Amst., De Harmonie, [1973]. Orig. linnen 225,-

Uitzonderlijk mooi exemplaar. Één van 100 genummerde exemplaren van de luxe gebonden en gesigneerde uitgave - bovendien door Bies eigenhandig voorzien van een dikke zwarte viltstiftstreep in het colofon door de regel: “Foto achterzijde: Lon van Keulen, Amsterdam”. De foto komt op deze uitgave tenslotte niet meer voor

 

19

BIESHEUVEL, J.M.A. De zoon. Raamsdonk, De Roofpers, 1982. Linnen met stofomsl. Oplage: 75 genummerde en gesigneerde exemplaren op Hollands luxe druk    200 ,-

 

20

BIESHEUVEL, J.M.A. Mijn vrouw. [Rotterdam], Bébert, [1983]. Linnen met stofomsl. Oplage: 200 genummerde en gesigneerde exemplaren in zwart, blauw en rood (dit is nr. 6, een van tien uitgeversexemplaren)      200,-

 

21

BOEKBANDEN - Kopfkissenbuch, Das, der Hofdame Sei Shonagon. Aus dem Japanischen übertragen und herausgegeben von Mamoru Watanabé. [Zurich], Manesse, [1952]. Artist’s binding of decorated goldpaper covered boards, decorated endpapers, goldpaper and veneer chemise, housed in a veneer and golden silk box in the shape of a Japanese head-cushion (10 (d.)x16,5(w.)x13(h.) cm.), handbound by L. Ariëns Kappers-van der Peet (1986). With ills. by Masami Iwata. Manesse Bibliothek der Weltliteratur  125,-

Exhibited at Galerie Goltzius, Amsterdam (1986)

 

 

22

BOEKBANDEN - COCTEAU, Jean. Het Witboek. Uit het Frans vertaald door Tineke van Dijk. Met tekeningen van Jean Cocteau. Amsterdam, De Woelrat, 1984. Kunstenaarsband van half-slangenleer met zilverlettering, wit zijden platten met geborduurd patroon van witte -, bruine - en zilverdraad, kopsnede met was bewerkt, met bijpassend foedraal, handgebonden door Katinka Keus (1984). Met 20 platen en 1 facs. door Jean Cocteau. 93 pag. Woelrat-Literair 1    200,-

Tentoongesteld in Galerie Goltzius, Amsterdam (1986)

 

 

23

BORDEWIJK, F. & Kurt LÖB. Huissens. Een climacterium. ‘s-Gravenhage, Nijgh & Van Ditmar, [1982]. Orig. dec. karton, kartonnen foedraal. Met ills. door Kurt Löb. Oplage: 200 genummerde en door de kunstenaar gesigneerde exemplaren 55,-

 

24

BOUTENS - PRINS, Ary. De heilige tocht. [’s-Gravenhage, P.C. Boutens, 1912]. Orig. verguld overlappend perkament met linten. “Eerste volledige uitgave”. Gedrukt door Eduard Verbeke, Brugge, in zwart en rood in 72 exemplaren, waarvan 60 genummerde op papier Van Gelder (dit is no. 54). In speciaal vervaardigde luxe linnen omslagdoos met verguld zwartmarokijnen rug en zijden doublures    950,-

Smetteloos, onopengesneden exemplaar, met de linten intact.

 

25

BOUTENS, P.C. Het treurspel van Agamemnoon, naar het Grieksch van Aischylos, in Nederlandsche verzen overgebracht [...]. [Haarlem, Joh. Enschedé en Zonen, 1903]. Orig. verg. overlappend perkament met linten. Onafgesn. Op handgeschept papier. Oplage: 40 exemplaren in rood en zwart. 1e druk     550,-

Mooi exemplaar met de originele linten

 

26

BOUTENS, P.C. Platoons Phaidoon. Bewerking door P.C. Boutens. [’s-Gravenhage, P.C. Boutens, 1905]. Verg. halfperkament. Onafgesn. Gedrukt in 50 exemplaren op handgeschept papier door de firma J. Hoekstra & Co, Den Haag (schutbl. gebruind)    395,-

 

27

BROERSMA, Rouke. De Winder Loop. [Z.p.], De BreukenPers, [1992]. Orig. sierkarton door Binderij Phoenix. Gedrukt in zwart en blauw door Pim Witteveen in een oplage van 65 exemplaren. (13) pag.      55,-

Eén van 20 exemplaren met een originele gesigneerde ets door J. Busman als frontispice

 

28

BRUGGEN, Carry van. Aan een draadje. Met een zeefdruk door Florence Husen. Den Haag, Mikado Pers, [1984]. Orig. Gedrukt uit de Romulus op Simili Japon in 89 genummerde exemplaren.         45,-

Eén van een klein aantal gebonden exemplaren voorzien van een zeefdruk van Florence Husen. Aan een draadje verscheen eerder in Algemeen Handelsblad (1918)

 

29

BURY, Pol & Andre BALTHAZAR (ed.). Bah! Daily bul 7. La Louviere, Daily Bul, [ca.1958]. Orig. wrappers. With orig. watercolour and chalk ‘drawings’ and orig. mounted clippings (small bookplate)   65,-

Curious Belgian art periodical. Rare

 

 

30

[CAPPELEVEEN, Paul van]. Lord of Dantras. [Amst., Amor Vincit, 1987]. Orig. omsl. met flappen (cahiersteek). Oplage: 53 genummerde exemplaren in grijs en zwart. 1e druk. Met prospectus         35,-

 

31

CARADOC PRESS - GOLDSMITH, Oliver. The Vicar of Wakefield. A Tale supposed to be written by himself. Chiswick, Caradoc Press, 1903. Orig. full limp overlapping vellum, lettered in black on spine. With orig. portrait etching of Goldsmith opposite titel, signed in pencil by the artist Harry George Webb. Initials and ornaments by Webb. Printed by hand on Kelmscott in black and red in 374 numbered copies. (4),211,(1) pag.       475,-

Fine production, the finest of the Caradoc Press, which was founded in 1899 by Harry George Webb and his wife Hesba. Tomkinson 9

 

32

COUPERUS - VLIET, H.T.M. van. Een Excellentie en een Freule. Brieven van Louis Couperus in de nalatenschap van Albert Vogel. Den Haag, Mikado Pers, 1996. Orig. omsl. (cahiersteek) met stofomsl. 1e druk. Gedrukt in zwart en rood in 99 genumm. exempl. op Zerkall-Bütten ter gelegenheid van de opening van het Louis Couperus Museum    35,-

Gesigneerd door Van Vliet

 

33

COUPERUS - VLIET, H.T.M. van. Een Excellentie en een Freule. Brieven van Louis Couperus in de nalatenschap van Albert Vogel. Den Haag, Mikado Pers, 1996. Orig. omsl. (cahiersteek) met stofomsl. 1e druk. Gedrukt in zwart en rood in 99 genumm. exempl. op Zerkall-Bütten ter gelegenheid van de opening van het Louis Couperus Museum    25,-

 

34

COUPERUS, Louis. Endymion. (54 Sonnetten). Met etsen door Peter Yvon de Vries. Ed. M. Stapert-Eggen. [Amst., P.Y. de Vries, 1976. paperback met stofomsl. Met 7 etsen en collage op het stofomsl. door Peter Yvon de Vries (als nieuw, met het orig. bedrukte pakpapier)       25,-

 

35

COUPERUS, Louis. Intieme impressie. Ed. H.T.M. van Vliet. Den Haag, Mikado Pers, 2001. Orig. omsl. 1e afzonderlijke druk. Gedrukt in 40 genumm. exempl. en verscheen ter gelegenheid van de vijfenzeventigste verjaardag van Frédéric Bastet    45,-

 

36

CRAMER - BAIN, F.W. De koningin van den dageraad. een Hindoesche liefdesgeschiedenis. Geillustreerd door Rie Cramer. Uit het Engelsch vertaald door Henri Borel. Utrecht, W. de Haan, [1918]. Orig. dec. karton Rie Cramer. 1e druk. Met 6 ingeplakte kleurenills. en 6 zw/w platen door Rie Cramer          40,-

 

37

CROS, Charles. Les quatre saisons. [’s-Grav., H. van Krimpen, 1944]. Orig. gemarmerd omsl. met titeletiket (cahiersteek). Oplage: 215 exemplaren in groen, bruin en zwart. Illustraties door SALIM. Le lapin et le chat 2. De Jong 165               30,-

 

38

DIJSSELHOF - CRANE, Walter. Kunst en samenleving. Naar Walter Crane’s Claims of Decorative Art, in het Nederlands bewerkt door Jan Veth, en vercierd met talrijke vignetten, in hout gesneden door G.W. Dijsselhof. Amsterdam, Scheltema & Holkema’s Boekhandel, 1903. Orig. rijk verguld zwart halfleer. 2e druk. Met 35 houtsneden en bandversiering door G.W. Dijsselhof. Prachtig exemplaar         225,-

 

 

39

DOESBURG, Theo van. De zwarte vlek. Simultaneistische schets. Heemstede, Lojen Deur Pers, 1984. Orig. verg. halfperkament door Jutta Swakowski. Met orig. houtsnede frontispice door Abe KUIPERS. Oplage: 70 genummerde exemplaren   35,-

Eén van 30 romeins genummerde exemplaren, echter zonder de los bijgevoegde en gesigneerde extra afdruk van de houtsnede. De tekst werd eerder afgedrukt in Het Getij (1920)

 

40

DOESBURG, Theo van. De nieuwe beweging in de schilderkunst. Delft, J. Waltman Jr., 1917. Orig. wrappers. 1st ed. With 21 plates. 44 pag.   750,-

Hoek p.766. With autograph dedication on French title: “Aan mijn zusje Trix [?] [signed] Does.” Fine copy.

 

 

41

DOESBURG, Theo van. Drie voordrachten over de nieuwe beeldende kunst. Haar ontwikkeling, aesthetisch beginsel en toekomstigen stijl. [Amsterdam, Maatschappij voor Goede en Goedkoope Lectuur], 1919. Orig. dec. karton A.C. Berlage. Met 39 ills. 104v pag. Handboekjes Elck ‘t beste (fraai)   40,-

 

42

DONKER, Charles. Dagboek Rhijnauwen. Baarn, Erven Thomas Rap, [1977]. Linnen met stofomsl., 4to. 1e druk. Met ills. door Charles Donker. Oplage: 2000 exemplaren. 63,(1) pag. 200,-

Eén van 100 genummerde en gesigneerde luxe exemplaren, voorzien van een los ingestoken originele gesigneerde ets door de auteur/ kunstenaar zelf afgedrukt. Bevat de ets “dood gevonden zanglijster uit de museumtuin” (16,4 x 11,3 cm.)

 

43

DRUKWERK IN DE MARGE - Hommage aan Emile Puettmann 1921-1987. [Amst., St. Drukwerk in de Marge, 1987]. Mapje met 13 losse druksels ter nagedachtenis aan Puettmann, gedrukt in een beperkte oplage     25,-

Druksels van o.m. Frans de Jong, Peter Yvon de Vries en Ewald Spieker

 

44

[DUWAER, Frans - VORDEMBERGE-GILDEWART, F., Willem SANDBERG a.o.]. Frans Duwaer 1-1-1911 10-6-1944. (Fd van zijn vrienden). [Amsterdam, 1945]. Orig. dec. wrappers, folio. 1st edition. 1 plate with photomontage and 1 relief-plate, typography and design by F. Vordemberge-Gildewart. Printed on laid paper in Duwaer’s workshop in a very limited edition. (31) pag. (very fine copy)       300,-

 

 

45

ESSERS, Ben & Arthur van SCHENDEL. Een zwerver verliefd. [Amsterdam, W. Versluys, 1917]. Orig. verguld linnen, 4to. 5e druk (1e door Essers geillustreerde druk). Met houtgravure frontispice, 6 platen, 17 initialen en vignetten en bandtekening door Ben Essers. Gedrukt in 146 genummerde exemplaren (dit exemplaar genumm. “No. 118. [gemonogrammeerd] B.E.”) (schutbladen gebruind en met aant., verder fraai, hagelwit exemplaar)         140,-

 

 

46

FENS, Kees. The gentle art of reading. Nijmegen, [Joep Jaspers/ Nop Maas], 1986. Orig. omsl. 27,(4) pag.   10,-

 

47

FENS, Kees. Broeinesten en bijbelplaaten. Rede uitgesproken bij de aanvaarding van het ambt van gewoon hoogleraar in de Nederlandse letterkunde van de twintigste eeuw aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen op 17 juni 1983. Baarn, Ambo, 1983. Orig. omsl. Lay-out: Jacques Janssen. 23,(1) pag.   10,-

 

48

FOKKEMA, R. - ACHTERBERG, Gerrit e.a. RLKF. Komplot voor een vijftiger. Utrecht, CPC, 1988. Pap. met flappen (l. verkl.). Oplage: 375 exemplaren ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van Redbad Fokkema. 1e druk    10,-

Bijdragen van o.m. Remco Campert, A.F.Th. van der Heijden en Kees Ouwens. Met een uitnodiging voor de presentatie

 

49

FOUJITA - MORAND, Paul. Foujita. Avec des souvenirs d’enfance de l’artiste et un commentaire par Ch.-Ale. Cingria. Paris, Éditions des Chroniques du Jour, 1928. Orig. wrappers with dustwrapper. 1st edition. With 5 full-page ills. and 30 duotone plates by Foujita. Printed in 660 numb. copies One of 600 copies on velin. Les Maitres Nouveaux 6. Very fine copy  450,-

 

 

50

FOUJITA, T. Légendes Japonaises. l’Eau, la terre, le ciel, le feu. Recueillis et illustrées de T. Foujita. Preface de Claude Farrère. Paris, Éditions de l’Abeille d’Or, [1923]. Orig. pict. wrappers, 4to. 1st edition. With col. frontispice, 16 plates, numerous ills., initials and wrappers design with 2 col. ills. by T. Foujita. Printed in 2104 copies by R.H. Coulouma (our copy unnumbered). 85,(4) pag. Plus Belles Légendes du Monde 3    495,-

Remarkably fine, untrimmed copy

 

 

51

GILL, Eric - CLAY, Enid. Sonnets and Verses. [London], The Golden Cockerel Press, [1925]. Orig. grey quarter linen with dark blue paper boards and spine lable (covers only slightly faded). With 6 wood-engravings by Eric Gill. Printed on Kelmscott hand-made paper in a limited edition of 450 numbered copies. Uncut. Very good copy    450,-

First Golden Cockerel with contribution of Eric Gill (brother of Enid Clay). Chanticleer 25

 

52

 

GILL, Eric. Clothing without cloth. An Essay on the Nude. Waltham Saint Lawrence, The Golden Cockerel Press, 1931. Orig. gilt red buckram, top- and fore-edge gilt. With 4 full-page wood-engravings by Eric Gill. Printed on handmade paper in a limited edition of 500 numbered copies. Uncut. Very good copy   325,-

Chanticleer 75

 

53

GREGYNOG - ALLEN, Peter. An ABC Tour of Wales. [Gregynog, Gwasg Gregynog, 1994]. Orig. clothbacked wrappers with dustwrapper, oblong. 1st edition. With handcoloured linocut illustrations by Peter Allen. Designed and printed in 300 copies by hand by David Esslemont at the Gregynog Press. (62) pag. (fine copy)       250,-

 

54

GRUNBERG, Arnon. Het nieuwe hart slaat niet aan. The New Heart did not start ticking. [New York, Kunst Editions, 1998]. Orig. wrappers, cordbound Chinese style, orig. boardbacked gilt cloth chemise, 4to. 1st edition. Designed by Pablo van Dijk. Printed in black, blue and red in 45 numbered copies signed by the author, Dutch and English text 250,-

 

 

55

HAMELEERS, Jo. Over de kunsten. [Z.p.], BreukenPers, [1992]. Orig. omsl. (cahiersteek). Met gesigneerde zeefdruk frontispice door Adri de Fluiter. Gedrukt door Pim Witteveen in een oplage van 65 exemplaren. (8) pag. Gesigneerd door de auteur   25,-

 

56

HENKELS, F.R.A. De dichter kookt pap. [Utrecht, Chr. leeflang, 1946]. Orig. omsl. met stofomsl. 1e druk. Gedrukt in 200 exempl. op Haesbeek Imperium, gesigneerd door auteur en uitgever. Typografie door F. Tamminga. Mooi, onopengesneden exempl. 25,-

Aangeboden aan M. Nijhoff ter gelegenheid van zijn 52e verjaardag

 

57

HENNEMAN, Jeroen. Obscure. Den Haag, Galerie Nouvelles Images, 1979. Gilt cloth with decoration in relief. In orig. slipcase. Limited edition of 50 bound copies. First edition        1500,-

One of 44 numbered and signed copies with a separate original drawing from the book (depicted on page 91), signed “Henneman” (18,5 x 14 cm.) under passepartout in a gold coloured frame under glass (slightly chafed on edges). Very fine

 

 

58

HEUVELPERS - ROSSETTI, Dante Gabriel. Hand and Soul. [Hilversum, De Heuvelpers, 1929]. Orig. wrappers (spine weak). Gilt. title on spine. Uncut. One of 125 numbered copies on handmade paper printed by S.H. de ROOS in red and black. With handcoloured initial (soft-blue). Beautifully printed and coloured book. Third publication by De Heuvelpers 375,-

 

59

HEUVELPERS - SPINOZA, HEINE, ROSSETTI and FROMENTIN. Complete set of all four De Heuvelpers publications, all bound uniformly in overlapping gilt vellum with De Heuvelpers monogram: Benedictus de Spinoza, Tractatus politicus (1928), Heinrich Heine, Die Nordsee (1928), Dante Gabriel Rossetti, Hand and Soul (1929), Eugène Fromentin, Les maîtres d’autrefois (1931). [Hilversum, De Heuvelpers, 1928-1931]. New, uniform full limp overlapping vellum bindings by Hans van der Horst (Eenhoorn Bindery), all with the original gilt De Heuvelpers vignette on frontcover and gilt title on spine, top edges gilt. Uncut. Printed in 125 numbered copies on handmade paper printed by S.H. de ROOS. - WITH: C. BELLAERT (= C. van Dijk), De Heuvelpers / Enkele kanttekeningen. Oosterhesselen, Agris Montis Pers, [1989]. Orig. wrappers. Printed in 29 copies only, all containing 4 original quires from each of the four De Heuvelpers publications in rear-pocket                       2450,-

Unique opportunity to obtain the complete Heuvelpers production in splendid uniform luxury bindings. Perhaps the very highlights of Dutch 20th century printing

 

60

HOCKNEY, David. The Blue Guitar. Text Wallace Stevens. [London/ New York], Petersburg Press, [1977]. Orig. boards w.(slightly edgeworn) dustjacket, 4to. With 20 col. plates by David Hockney. 51 pag.  45,-

 

61

IN DE BONNEFANT - GERBRANDY, Piet Een zijpad in het woud. Banholt, [In de Bonnefant], 2006. Oplage: 72 genumm. en gesigneerde exempl. in zwart en rozebottelrood      125,-

Eén van 16 romeins genummerde exemplaren op handgeschept Losin, gebonden in donkerrood halfmarokijn met Magnani-papier door Binderij Phoenix, in orig. foedraal. Compleet met aankondiging en prospectus

 

62

 

IN DE BONNEFANT - HEANEY, Seamus & Jan HENDRIKS. The Golden Bough. With 5 double-page screenprints on a background of goldleaf by Jan Hendriks. Banholt/ Mexico City, In de Bonnefant/ Imprenta de los Tropicos, 1992. With 5 double-page screenprints on a background of goldleaf by Jan Hendriks. Printed in 53 copies by Hans van Eijk on Lanaquarelle paper, numbered and signed by the author/ translator Seamus Heaney and artist Jan Hendriks        1750,-

Marvellous production. Number 2 of 3 (!) deluxe copies ‘printed ad personam’, bound in full black leather with matching halfleather slipcase by Hans van der Horst of the Eenhoorn Bindery with a blocked design based on one of the prints, top edge gilt. With the prospectus and separate colophon leaf. The Golden Bough, a fragment of Virgil’s Aeneid, is reproduced in Latin and in Heaney’s English translation, together with a postscript by the poet-laureate Heaney. Heaney was awaded the Nobel Prize for Literature in 1995

 

63

JANUS PRESS - KRONFELD, Susan. Spaghettiana. [West Burke, The Janus Press, 1976]. Orig. cloth with board inlay and paper title-shield. Printed as a (removable) leporello in 150 numbered and signed copies (very fine copy)   65,-

 

64

JONG, Frans de. Het zand en de zee. [...]. [Z.pl., Jan Tholenaar, 1971]. Losbladig in orig. papieren omslagfolder. 1e druk. 9 bedrukte bladen (tekst en illustratie) door Frans de Jong en 3 verschillend gekleurde transparante overlays. Gedrukt in 100 genummerde exemplaren   115,-

Colophon: “100 exemplaren met de hand, de voet en het hoofd, in 114 drukgangen gedrukt door Frans de Jong op het eind van het jaar A.D. 1971 - door Jan Tholenaar aan zijn vrienden gezonden ter feestelijke inleiding van het jaar 1972”. Gesigneerd door de auteur/ drukker. Met los ingestoken gedrukt wenskaartje van Jan Tholenaar, gesigneerd

 

65

JONG, Max de. De berg heeft een muis gebaard. Aforismen. Utrecht, De Donderbus, 1984. Orig. omsl. met titelschild. 1e druk. Oplage: 20 genumm. exempl. op geschept Oudhollands papier, uitsluitend bestemd voor vrienden en relaties van de uitgever 45,-

 

66

JOYCE - CHAUCER, Geoffrey. A Chaucer A.B.C. being a Hymn to the Holy Virgin in an English version (...). Initial letters designed and illuminated by Lucia Joyce. Preface by Louis Gillet. Paris, The Obelisk Press, 1936. Orig. wrappers with board chemise and (sl. defective) slipcase. With 23 coloured initials by Lucia Joyce. Printed in 300 numbered copies on Arches mould-made vellum paper         1750,-

Fine copy of this scarce alphabet with initials illuminated by Lucia (daughter of James) Joyce. “Joyce arranged without [Lucia’s] knowledge to have her lettrines published at his expense in A Chaucer ABC and in his own Pomes Penyeach” (Anderson, James Joyce and his world)

 

 

67

KELK, Fanny. Flarden en Raapsels. [Amsterdam, z.u., 1978]. Orig. dec. linnen met glassine stofomsl. Met ills. door Constant, H. Gordijn, R. Lucassen, J. Sierhuis e.a. Gedrukt op Japans handgeschept en op lichtgrijs gevergeerd papier door Frans de Jong; in 250 genumm. en gesigneerde exempl. door Jan Keijser (fraai)        45,-

 

68

KEMP, Pierre. Pompom Anadyomène. Amst., De Lange Afstand, 1986 [=1987]. Orig. halflinnen met platten van Japans papier. Met orig. kleurenets van Peter Yvon de Vries. Oplage: 25 genummerde exemplaren met de hand gezet en gedrukt op Zerkall-Bütten. Met erratum-vel gesigneerd door P.Y. de Vries      70,-

 

69

KESSLER, Beppe. (Postzegelboek). S.l.e.a., Beppe Kessler, [ca.1990]. Blauw karton beplakt met oranje en rood zwaar papier, linnen omslagdoos, 4to. Bevat 8 bladen zwaar handgemaakt papier met 8 originele kunstwerken door Beppe Kessler, alle gebruikmakend van originele Nederlandse postzegels of postzegelvellen en perforatietechniek in combinatie met waskrijt, 8 beschermende vloeipapier-bladen meegebonden. Zeer oorspronkelijk kunstboekwerk! 350,- 

 

 

70

KING, Jessie - MORRIS, William. The Defence of Guenevere and Other Poems. London/ New York, John Lane/ The Bodley Head, 1904 [= 1903]. Orig. cloth decorated in gold after Jessie M. King. First edition illustrated by King. With 24 plates, numerous vignettes and bookdecoration by Jessie M. King. 310 pag. (fine copy) 450,-

 

 

71

KLENCKE PERS - BLOEM, J.C., Clara EGGINK, A.A.M. STOLS. Vriendschap en verwijdering. J.C. Bloem, Clara Eggink, A.A.M. Stols. Brieffragmenten. Oosterhesselen, Klencke Pers, 1990. Orig. omsl. met titeletiket. Met 1 orig. foto van het graf van J.C. Bloem. Oplage: 33 genummerde exemplaren. 13,(2) pag. Kwartel-reeks 6       40,-

 

72

KLENCKE PERS - BUCKLAND WRIGHT, John - Op bezoek bij John Buckland Wright. Oosterhesselen, Klencke Pers, [1990]. Orig. omsl. met titeletiket. Met 1 orig. houtgravure (uit John Keats, The Collected Sonnets (1930)) en 1 orig. kopergravure (extra afdruk van portret gebruikt voor A. Rimbaud, Les Oeuvres complètes (1931)) door John Buckland Wright. Oplage: 30 genummerde exemplaren. 13,(2) pag. Lettersnider-reeks 2 125,-

 

 

73

KLENCKE PERS - LEOPOLD, J.H. ‘Deze uitgave moet overgedaan worden’. Een krantepolemiek rond ‘verzen’, tweede bundel van J.H. Leopold. Oosterhesselen, Klencke Pers, [1991]. Orig. omsl. Oplage: 40 genummerde exemplaren. 17,(2) pag. Winckeldochters 2 65,-

 

74

KLENCKE PERS - ROLAND HOLST, A. ‘Hij was een man aan wonderen gewoon’. Een herinnering aan Herman Gorter. Oosterhesselen, Klencke Pers, [1991]. Orig. omsl. Oplage: 50 genummerde exemplaren. 9,(2) pag. Kwartel-reeks 10       40,-

Eerder gepubliceerd in Het Parool, 12 september 1952

 

75

KLENCKE PERS - TERBORGH, F.C. Doordringen tot de kern. Oosterhesselen, Klencke Pers, [1991]. Orig. omsl. met titeletiketje. Oplage: 12 genummerde exemplaren. 11,(2) pag.      85,-

 

76

KOMRIJ, Gerrit - VEERKAMP, Joost. De os op de klokketoren. [Amst., De Arbeiderspers, 1981]. Linnen met stofomsl. Illustraties: Joost VEERKAMP. 1e druk   25,-

 

77

KOMRIJ, Gerrit en Fritzi ten HARMSEN van der BEEK. Het kroost van Aagt Morsebel. Baarn, Erven Thomas Rap, [1981]. Orig. dec. karton. 1e druk. Met ills. door F. ten Harmsen van der Beek. 55 pag. (gaaf exempl.)     10,-

 

78

KOMRIJ, Gerrit. Sing Sing. Utrecht, Salix Alba, [1978]. Orig. dec. omsl. Met ill. naar een ets van Eric Wittenberns. Oplage: 80 genummerde exemplaren. 1e druk         150,-

Gesigneerd

 

79

KOMRIJ, Gerrit. De boekendans. Amsterdam, [NVvA], 1994. Orig. omsl. (cahiersteek). 1e druk. Typografie: C. van Dijk. Oplage: 500 exemplaren  100,-

Een van 30 genummerde en gesigneerde exemplaren gedrukt op 120-grams Florence, met stofomslag

 

80

KOSSMANN, Alfred. Het kleine plezier van de literatuur. Oosterhesselen, Klencke Pers, [1997]. Orig. omsl. met titeletiketje. Oplage: 24 genummerde exemplaren. Petits Paquets 21       25,-

 

81

KUIK, Dirkje. De nachtcactus bloeit. Utrecht, Reflex, 1982. Linnen met stofomslag. 1e druk. Met ills. door Dirkje KUIK. Luxe-exemplaar, op Hollands Van Gelder en in linnen gebonden (30 ex. en blijkens dit colofon 10 HC), genummerd “HC 10 ex no II” en gesigneerd “Dirkje Kuik”, voorzien van 1 losse originele ets. Novellen-reeks 6    195,-

Bevat de gesigneerde ets “Rieka Roeterdink” (15,8 x 10.8 cm., nr. 32/50). Volgens het colofon bevatten de 30 luxe-exemplaren 2 losse originele etsen. Het is goed mogelijk dat de H.C.-exemplaren oorspronkelijk 1 ets bevatten

 

82

KUIK, W.D. - BÜRGER, G.A. Wonderbare reizen te land en ter zee, veldtochten en vrolijke avonturen van Baron van Münchhausen zoals hij deze in de kring zijner vrienden met de fles onder handbereik zelf pleegt te vertellen. In het Nederlands vertaald door Jeroen Brouwers. Amst., De Arbeiderspers, [1978]. Linnen met stofomslag. 1e druk. Met ills. door William D. Kuik. Eén van 250 luxe-exemplaren, in linnen gebonden door J.A. van Waarden, genummerd (nr. 55/225) en gesigneerd door William D. Kuik en voorzien van een ets en een litho van de kunstenaar       250,-

Bevat de gesigneerde ets “Nachtuil” (14x9 cm., nr. 4/60) en de gesigneerde litho “De vloot voor Gibraltar” (40x54 cm., nr. 55/75), met begeleidende brief van de uitgever

 

83

KUNERA PERS - BOUTENS, P.C. In den keerkring. Zeven gedichten [...]. [’s-Gravenhage], [Kunera Pers voor de Ned. Vereeniging voor druk- en boekkunst], 1941 [/1942]. Orig. verg. halfperkament (onderz. l. verkl., enkele vlekjes). Onafgesn. Eén van 210 exemplaren in zwart, rood en blauw, met de hand gezet door J.F. van Royen     195,-

 

84

KUNERA PERS - LEOPOLD, J.H. Oostersch. Kunera Pers [’s-Gravenhage, Ned. Vereeniging voor Druk- en Boekkunst, 1922]. Verg. blauw marokijn door Studio Ars Libri, Oosterbeek (J. Szirmai). Onafgesn. Oplage: 70 exemplaren in zwart, rood en blauw door J.-F. van Royen op zijn handpers gedrukt  2250,-

Eerste publicatie van de Kunera Pers, met prospectus. Eén van 20 romeins genummerde exemplaren hors commerce. Afgezien van lichte, niet storende roestvlekjes in de marge een verbluffend exemplaar, uit de collectie van Johan Polak

 

85

KUNERA PERS - PÉGUY, Charles. La Tapisserie de Notre Dame. 1913. [Den Haag, Kunera Pers, 1929]. Modern full vellum, top edge gilt. Uncut. Printed in 105 copies in black, red and blue by J.-F. van Royen. With two announcements of the Kunera Press (one in Dutch, one in French)         500,-

 

86

KUNERA PERS - PÉGUY, Charles. La Tapisserie de Notre Dame. 1913. [Den Haag, Kunera Pers, 1929]. Orig. vellum with gilt title on spine and fillet line on front- and lower cover (one corner cut from first endpaper). Uncut. Printed in 105 copies in black, red and blue by J.-F. van Royen    750,-

 

87

KUNERA PERS - VILLON, François. Oeuvres de François Villon. Le Lais, le Testament et ses Ballades. [Den Haag, Kunera Pers, 1926]. Oasis morocco with gilt spine and date by Studio Ars Libri, Oosterbeek (J. Szirmai). Bound with the original prospectus. Uncut. Top edge gilt. One of 105 numbered copies in black, red and blue printed by hand by J.-F. van Royen. From the collection of Johan Polak 1150,-

 

88

LABOUREUR - MORAND, Paul. Bâton-rouge. (Frontispice de Josephine Baker de J.E. Laboureur). Maastricht, A.A.M. Stols, 1928. Orig. wrappers with dustwrapper. 1st edition. With orig. etched frontispice (nude Josephine baker on the telephone) by J.E. Laboureur, signed and numbered (160/400) by the artist. 47,(4) pag. Belles heures II. Van Dijk 149    125,-

 

 

89

LEBERECHT, Peter [pseud. van P.M. HERINGA]. Lame Bird. Eight exercises for the left hand. [Amsterdam], The IHF Battle Fund, 1985. Orig. wrappers. 1e druk. Printed in 40 [= less than 30] copies by Paul Snijders for Peter Heringa    45,-

 

90

LHOTE - COLERIDGE, Samuel Taylor. The Rime of the Ancyent Marinere, in seven parts. Paris, for Émile-Paul At the Sign of the Rainbow, 1920. Orig. wrappers covered with fishnet imitating threads, with paper summary shield. Frontispice and vignettes by Andre Lhote. One of 729 numbered copies on handmade Van Gelder. 45,(2) pag.   225,-

Fine, unopened copy (offsetting from threads to first and final leaf)

 

 

91

LIEBENTRAU, H.G. [pseud. van P.M. HERINGA]. Ik deed mijn best. S.l.e.a., 1987. Orig. omsl. (cahiersteek). 1e druk. Gedrukt op 1 october 1987 door Hester Verkruissen op 19e-eeuws papier in een oplage van 28 exemplaren  40,-

 

92

LIMITED EDITIONS CLUB - GAY, John. The Beggar’s Opera. With a Preface by A.P. Herbert and Lithographs by Mariette Lydis. (One of 1500 signed copies). Paris, The Limited Editions Club, 1937. Orig. gilt and blindstamped blue cloth, top edge gilt, folio. With 15 full-page lithographs by Mariette Lydis, printed by F. Mourlot. Printed in 1500 numbered copies by R. Govone, signed by the artist (backcover some spots)       145,-

 

93

MAURIAC, François. Le Noeud de Vipères. Bernard Grasset, [1932]. Gilt green morrocco with inlay snake-skin (= iguana skin) covers (Micheline de Bellefroid). All edges gilt, with gilt fillets. In fine dec. slipcase with thin sides of green morocco. 3254 copies printed. Sumptuous Art Deco binding by Micheline de Bellefroid and one of 25 copies on papier de Montval    2750,-

 

94

MOK, Maurits. De rattenvanger. Maastricht, De Halcyon Pers, A.A.M. Stols, 1939. Verg. linnen met stofomsl. Met ills. door M. van Koolwijk. Oplage: 500 exempl. (prachtig exempl.). De Halcyon Pers 10. Van Dijk 460  40,-

 

95

MONT, Pol de. Iris. Antwerpen, J.E. Buschmann, 1894. Orig. dec. karton over de gehele de voorplat houtsnede door Paul Buschmann (minimale imperf., rug en randen iets gebruind). Met portret, een originele ets door Ph. Zilcken en met 9 platen, waaronder een tekening van Fernand Khnopff en 5 tekeningen van Henricus. Boekversiering met houtsneden in okergeel en olijfgroen. Onafgesn. Oplage: 250 genummerde en gemonogrammeerde exemplaren. 1e druk. Verbluffend papieren exemplaar van dit boek dat - vaak aangetroffen in liefdeloze halfleren band - in deze kwetsbare originele vorm niets van zijn oorspronkelijke overtuigingskracht blijkt te hebben verloren. Zo zeer zeldzaam 950,-

Eén van de meest indrukwekkende boekproducties van het fin-de-siècle in de Lage Landen. Heerlijke schutbladen. Verbluffend fris binnenwerk, met titelpagina in fel paars en olijfgroen tegenover het prachtige portret van Zilcken. Alle 362 pagina’s met een florale randversiering van in geel of groen gedrukte houtsneden

 

96

MUTSAERS - COWPER, William. Epitaph on a Hare. Met 3 zeefdrukken door Charlotte Mutsaers. [Z.p., 1988]. Orig. dec. en verg. karton door Binderij Phoenix. Met 3 zeefdrukken, schutbladen en bandontwerp door Charlotte Mutsaers. Oplage: 125 gesigneerde exemplaren gedrukt door Hester Verkruissen en Pim Witteveen (fraai)         125,-

 

 

97

NIELSEN, Kay - ANDERSEN, Hans Christian. Fairy Tales. London, Hodder and Stoughton, [1924]. Orig. gilt moiré cloth. 1st edition. 12 col. plates with tissue guards, illustrations and bookdecoration by Kay Nielsen (covers a bit soiled; spine-ends and corners worn) 350,-

 

98

NIELSEN, Kay - Henry JACQUES. Sous le signe du rossignol. Conte de Henry Jacques. Illustré de Kay Nielsen. Paris, l’Édition d’Art H. Piazza, [1923]. Black halfmorocco over marbled boards (orig. wrappers tipped-in (cut slightly short)), 4to. 1st edition. With 19 coloured mounted plates placed within handcol. gilt border and 21 ills., initials and vignettes by Kay Nielsen. Printed in black, olive and red in 1500 numb. copies. 102,(4) pag. Fine copy with all flimsies preserved   450,-

 

 

99

NONESUCH PRESS - MELVILLE, Herman. Benito Cereno. With Pictures by E. McKnight Kauffer. London, The Nonesuch Press, 1926. Orig. gilt red buckram (spine faded). With handcoloured ills. by E. McKnight Kauffer. Printed in 1650 numb. copies in the Walbaum-type on Van Gelder handmade paper at the Curwen Press. (2),122,(2) pag.     75,-

Reproduced from the first edition of ‘The Piazza Tales’ (1856). Fine, unopened copy

 

100

NONESUCH PRESS - MILTON, John. Paradise Lost. Miscellaneous Poems. Poems in English with Illustrations by William Blake. London, The Nonesuch Press, 1926. Orig. gilt halfvellum with brown patterned boards (corners a bit worn). 2 vols. With collotype plates after William Blake printed at the Chiswick Press. Printed in 1450 numbered copies on Van Gelder rag paper under direction of F. Meynell. (6),359; 283 pag.        400,-

One of the most beautiful productions of the Nonesuch Press. Very good copy

 

 

101

NONESUCH PRESS - NASH, Paul. Genesis. Twelve woodcuts by Paul Nash with the first chapter of Genesis in the authorised version. [London], The Nonesuch Press, 1924. Orig. gilt cloth with dustjacket. With 12 woodcut ills. by Paul Nash. Printed in 375 numb. copies (our copy numb. 53) in Rudolf Koch’s Neuland-Type on Zanders handmade paper at the Curwen Press. (56) pag.     1575,-

Very fine, unopened copy, with the rare printed orange dustjacket in near-complete state (extremely fragile, lacking small fragments and 5 cm. portion on spine). First appearance of the Neuland-type in English

 

 

102

OOST-WEST REEKS - BALKT, H.H. ter & Dirck NAB. Rivierdal. [Bergen, Eerste Bergensche Boekhandel, 2002]. Orig. omsl. (cahiersteek) met stofomsl. Met 3 houtsneden door Dirck Nab. Gedrukt door Manuel Kurpershoek in blauw en rood in 150 genummerde exemplaren. Oost-West reeks 2        100,-

Gesigneerd in potlood door auteur en illustrator

 

103

OOST-WEST REEKS - GERHARDT, Ida & Theo ELFRINK. Geboortegrond. [Bergen, Eerste Bergensche Boekhandel, 2003]. Orig. omsl. (cahiersteek) met stofomsl. Met 3 houtsneden door Theo Elfrink. Gedrukt door Manuel Kurpershoek in blauw en rood in 150 genummerde exemplaren. Oost-West reeks 3          75,-

Gesigneerd in potlood door de illustrator. Het gedicht Geboortegrond komt niet voor in de bundels van Ida Gerhardt. in 1987 droeg Marie van der Zeyde het gedicht voor, waarna het door Regulierenpers op cd werd gezet

 

104

OOST-WEST REEKS - MIN, Neeltje Maria & Manuel KURPERSHOEK. Gedicht. [Bergen, Eerste Bergensche Boekhandel, 2001]. Orig. omsl. (cahiersteek) met stofomsl. Met 3 houtsneden door Manuel Kurpershoek. Gedrukt door Manuel Kurpershoek in zwart en rood in 150 genummerde exemplaren. Oost-West reeks 1        100,-

Gesigneerd in potlood door auteur en illustrator

 

105

ORWELL, George. Bookshop Memories. With a Foreword by W.E. Butler and a wood-engraving by Hilary Paynter. [Baarn], Arethusa Pers Herber Blokland, 1987. Orig. buckram with title-shield. With wood-engraved ill. by Hilary Paynter. Designed and printed in black and brown in 150 numb. copies by Sebastian Carter at the Rampant Lions Press, Cambridge on Zerkall mould-made paper       35,-

 

106

PLOMP, Hans. Liefdesoorlog. Battle of Love. [Amst., Gijs Stuyling, 1979]. Orig. dec. linnen. 1e druk. Met ills door Gijs Stuyling. Oplage: 300 genumm. exempl., gesigneerd door auteur en kunstenaar          45,-

Met handgeschreven opdracht op eerste schutblad: “Voor Gerrit [Komrij] & Charles [Hofman] dit intieme beleven op de grens van dood + leven [gesigneerd] Hans Plomp”

 

107

POORTENAAR, Jan. Dans en wajang. Haarlem, J. Enschede en Zonen, 1929. Orig. karton met kartonnen foedraal. Met 6 gesigneerde etsen door Jan Poortenaar. Oplage: 150 exempl.  225,-

 

108

RINSEMA, Evert. De mens is van nature hoekig. Der Mensch ist von Natur aus Eckig. [Bergen, Eric van der Wal, 1980]. Orig. omsl. (cahiersteek). Oplage: 150 genummerde exemplaren in rood en zwart. 2 vols. in schuifdoos 65,-

 

109

ROLAND HOLST, A. De afspraak. Maastricht, Trajectum ad Mosam, 1925. Orig. omsl. 1e druk. Gedrukt in zwart en rood onder leiding van A.A.M. Stols met de Mediaeval van S.H. de Roos en een titel en initialen van Alph. Stols in 190 genumm. exempl. Trajectum ad Mosam 11. Van Dijk 54                  35,-

 

110

ROLAND HOLST, A. In memoriam Herman Gorter. ‘s-Grav., A.A.M. Stols, 1946. Orig. omsl. Oplage: 300 genummerde exemplaren. 2e druk (mooi, ongeopend exempl.)   20,-

 

111

ROLAND HOLST, A. Over den dichter Leopold. Maastricht, [C. Nypels], 1926. Orig. omsl. met flappen (l. verkl.). Oplage: 320 exemplaren in rood, blauw en zwart. Onafgesn. 1e druk    40,-

 

112

ROLAND HOLST, A. Shelley (Een Afscheid) geschreven naar aanleiding van de 100ste verjaring van zijn sterfdag (1792-1822). Brussel, A.A.M. Stols, 1928. Orig. omsl. met titel-etiket. Onafgesn. Oplage: 150 genummerde exemplaren op geschept Hollandsch. Van Dijk 161       65,-

Gesigneerd door Roland Holst in het colofon

 

113

ROLAND HOLST, A. De pooltocht der verbeelding. [Maastricht, A.A.M. Stols], 1936. Orig. omsl. (verkl.). Oplage: 50 genummerde en gesigneerde exemplaren. Onafgesn. 1e druk. De onvindbaren 2. Niet in de handel   250,-

 

114

ROSSETTI, Dante Gabriel. Hand and Soul. [Maastricht], The Halcyon Press [A.A.M. Stols], 1928. Orig. cloth with label (with the orig. protective wrapping pres. (binding as new)). One of 325 numbered copies on Dutch paper van Gelder in red and black (brown endpapers). Top gilt. Printed by Joh. Enschedé en Zonen      80,-

 

115

SALIX ALBA - Kleur bekennen. [Utrecht], Stichting Naughty People, [1985]. Orig. dec. omsl. 1e druk. Gedrukt in vele kleuren in 48 genummerde exemplaren. Vormgeving: Eric Wittenberns. Derde uitgave van de ‘Stichting-Naughty-People’    55,-

 

116

SANDBERG, Willem. Tektonikh das konstruktive. Typografica experimenta 11.
Cologne, Galerie der Spiegel, [1956]. Orig. wrappers. 1st edition. With ills. and typography by Willem Sandberg. Printed in black, red and blue on various kinds of paper. (60) pag.        80,-

 

117

SCHALK, Henriette van der. Sonnetten en verzen in terzinen geschreven. [Amsterdam, Scheltema & Holkema’s boekhandel, 1895]. Verguld overlappend perkament met linten door Hans van der Horst (Eenhoorn Binderij). Gedrukt in zwart en rood door Joh. Enschede & Zonen. Typografie en boekverzorging R.N. Roland Holst. HIERBIJ: Hetzelfde werk in de originele halflinnen band met letterschild naar ontwerp van R.N. Roland Holst (met los eigenaarsetiket Firmijn van der Loo), samen in speciaal vervaardigde linnen omslagdoos 475,-

 

 

118

SJAALMANPERS. Sjaalmancahiers. Compleet in 24 delen. Utrecht-Bunnik, Sjaalmanpers, 1981-1987. Orig. omsl. Met titeletiketjes. Oplage: 100 genummerde exemplaren op Conqueror Bond. Vrijwel nooit compleet te koop! Nu wel       150,-

1. Ab Visser. De Gruneger staar; 2. A. Marja. Chez Antoine; 3. Herman de Man. Bramen plukken; 4. Frits Hopman. Het kruispunt; 5. Theo van Baaren. In mensen een onbehagen; 6. Joost de Klerk. De FN in het fonteinkastje; 7. Koos Schuur. Piëdestal voor een gastvrouw; 8. Vic van de Reijt. Bustrip naar Elsschot; 9. Jan Rietveld. De stokroos; 10. D. Opsomer. De ontdekking; 11. Bergman. Zonder omwegen; 12. Floris d’Árkeneel & Ulrich Jeltema. Terug naar Louis Paul Boon; 13. A. Marja. Brief aan een psychiater; 14. Cyriel Buysse/Karel van de Woestijne. Verkiezingen op het Vlaamse platteland; 15. Hans Werkman. Een avond in de polderkamer; 16. Ab Visser. Het literaire café; 17. Mathilde Stuiveling-van Vierssen Trip. De school van Leopold; 18. Madelon Székely-Lulofs. Het schot; 19. A. Marja. Tussen Beerta en Parijs; 20. Floris d’Árkeneel. In de ban van Johan Brouwer; 21. Marcellus Emants. Brits-Indisch hotelleven ; 22. A.L. Schneiders. In de boom ; 23. Wouter Noorderwier. Noorderwier onder mensen; 24. Theo van Baaren. Het missaal

 

119

STICHTING DE ROOS - Baron Munchausen’s Narrative of his Marvellous Travels and Campaigns in Russia. Utrecht, Stichting De Roos, 1954. Orig. halfvellum over gilt cloth. With ills. and typography by W.J. Rozendaal. Printed in 175 numb. copies. English text        35,-

 

120

STICHTING DE ROOS - BODENHEIM, Nelly en Lizzy ANSINGH. Tante Tor is Jarig. [Utr., Stichting De Roos/ Quellinus, 1950]. Orig. karton naar ontw. van N. Bodenheim. 1e druk. 14 ills. in kleur door Nelly Bodenheim. Oplage: 200 exempl. (31) pag. (nummer in colophon uitgegumd en weer teruggeplaatst; mooi ex.)        140,-

 

121

STICHTING DE ROOS - CARROLL, Lewis. The Hunting of the Snark. Utrecht, Stichting De Roos, 1966. Orig. pictorial boards with glassine dustjacket. With ills. and binding design by Peter Vos. Design by Aldert Witte. Printed in 175 numb. copies. English text      75,-

 

122

STICHTING DE ROOS – TSJECHOW, A. Vertellingen. Nederlandse vertaling C.B. Timmer. Utrecht, Stichting De Roos, 1965. Orig. dec. linnen. Met typografie en ills. door Kurt Löb. Oplage: 175 genummerde exemplaren   35,-

 

123

STICHTING DE ROOS - COLERIDGE, Samuel Taylor. De ballade van de oude matroos. Nederlandse vertaling A. Donker. Utrecht, Stichting De Roos, 1967. Orig. dec. linnen. Met typografie en ills. door Mart Kempers. Oplage: 175 genummerde exemplaren        35,-

 

124

STICHTING DE ROOS - COUPERUS, Louis. Herinneringen. Utrecht, Stichting De Roos, 1962. Orig. verg. linnen. Met typografie en ills. door Jan Kuiper. Oplage: 175 genummerde exemplaren H.C. op Zerkall-bütten-werkdruck in bruin en zwart ter gelegenheid van de 100e geboortedag van Couperus    100,-

 

 

125

STICHTING DE ROOS - LEEUW, Aart van der. Vijf dichters van Arkadië. Utrecht, Stichting De Roos, 1947. Orig. verg. halflinnen. Met typografie en ills. door Dick Dooijes. Gedrukt in zwart, groen en rood in 175 genummerde exemplaren     45,-

Gedrukt ter gelegenheid van de zeventigste verjaardag van S.H. de Roos. Met gesigneerde opdracht van S.H. de Roos op eerste schutblad

 

126

STICHTING DE ROOS - MELVILLE, H. Bartleby. Utrecht, Stichting De Roos, 1969. Orig. wrappers. With lithographed ills., wrappers design and lay-out by Jan Bons. Printed in 175 numb. copies. English text         45,-

Our copy marked “Ex. hors serie” and monogrammed “C.L” [Chris Leeflang]

 

127

STICHTING DE ROOS - NESCIO. De uitvreter. Titaantjes. Dichtertje. Utrecht, Stichting De Roos, 1970. Orig. dec. karton. Met typografie en ills. door Pieter Groot. Oplage: 175 genummerde exemplaren  150,-

 

128

STICHTING DE ROOS - POLLARD, Alfred W. The Trained Printer and the Amateur, and the Pleasure of Small Books. Utrecht, Stichting De Roos, 1950. Orig. marbled boards with paper title-shield. Printed in 175 numb. copies by Jan van Krimpen. English text  55,-

From the library of D. Giltay Veth, with his small bookplate mounted on upper pastedown

 

129

STICHTING DE ROOS - QUINCEY, Thomas de. De Engelsche postwagen. Ingeleid en vertaald door Albert Verwey. Utrecht, Stichting De Roos, 1952. Orig. dec. en verg. linnen. Met typografie, ills. en bandontwerp door S.L. Hartz. Oplage: 175 genummerde exemplaren door Joh. Enschede en Zoon op wit velijn Van Gelder Zonen (ex-libris op eerste schutblad)   40,-

 

130

STICHTING DE ROOS - ROLAND HOLST, A. & Jeanne BIERUMA OOSTING. Een winter aan zee. (Met etsen door Jeanne Bieruma Oosting). Utrecht, Stichting De Roos, 1963. Orig. verguld linnen. Met 4 etsen door Jeanne Bieruma Oosting. Typografie door Aldert Witte. Gedrukt in zwart en paars op Hahnemühle-Bütten in 175 en enige genummerde exemplaren (mooi exemplaar)         165,-

 

131

STICHTING DE ROOS - TERBORGH, F.C. El Gran Cañon. Utrecht, Stichting De Roos, 1965. Orig. verguld linnen. Met ills. door Jenny Dalenoord. Typografie door Jan Kuiper. Gedrukt in zwart en bruin op Zerkall-Bütten in 175 en enige genummerde exemplaren (mooi exemplaar)   165,-

 

132

STICHTING DE ROOS - THOMAS, Dylan. De terugreis. Een stemmenspel. Nederlandse vertaling B. Voeten. Utrecht, Stichting De Roos, 1967. Orig. linnen. Met ills. door Jan Mensinga. Typografie door Kees Nieuwenhuijzen. Oplage: 175 genummerde exemplaren     40,-

 

133

STICHTING DE ROOS - VILLIERS de l’ISLE ADAM. Trois contes cruels. Eaux-fortes de Jean-Paul Vroom. Utrecht, Stichting De Roos, 1951. Orig. wrappers, dec. board chemise and slipcase. With engr. ills. by Jean-Paul Vroom. Printed in 175 numb. copies in black and red. French text 90,-

 

STICHTING DE ROOS – WILDE, Oscar: see no. 164

 

134

STOLS - SHELLEY, Perce Bysshe. Six Hymns of Homer. The English Translation by Perce Bysshe Shelley facing the original Greek. [Maastricht], The Halcyon Press, [A.A.M. Stols], 1929. Linnen. Onafgesn. Oplage: 481 genummerde exemplaren in rood en zwart. Typografie en initialen J. van Krimpen. Van Dijk 183              35,-

 

135

STOLS - SOUPAULT, Philippe. Message de l’île déserte. Poëme. La Haye, Stols, 1947. Linnen met (l. besch.) stofomsl. Onafgesn. Met ets door Alexeïeff. Bandstempel J. van Krimpen. Oplage: 629 genummerde exemplaren. 1e druk. Van Dijk 782            50,-

136

STRATEN, Hans van. Droomcensuur. Gedichten 1946-’78. Utrecht, [De Utrechtsche], 1980. Orig. omsl. met flappen. Oplage: 340 genummerde exemplaren in blauw en zwart. Onafgesneden      23,-

 

137

TIGHT END PRESS - CORET, Peter. Sebastiaan. [Den Haag], Tight End Press, [1987]. Orig. linnen. 1e druk. Oplage: 66 exemplaren door Ton Leenhouts in zwart en rood, waarvan 6 in luxe uitvoering    75,-

Eén van 6 luxe-exemplaren, gebonden door David Simaleavich (Binderij Phoenix) en gesigneerd door de auteur. De Proloog voor Sebastiaan werd geschreven in opdracht van Johan B.W. Polak ter gelegenheid van de presentatie van de gelijknamige roman van Adriaan Litzroth op 16 mei 1986 te Nijmegen. De reeks De Opstanding werd eerder voorgedragen tijdens het jaarlijkse Symposion van het Genootschap voor Tegennatuurlijke Letteren, 30 augustus 1986

 

138

TIGHT END PRESS - KOMRIJ, Gerrit. Ooit schreef je lange, idiote brieven [...]. Den Haag, Tight End Press, 1989. Bifolium (eenzijdig bedrukt). 1e druk. Gedrukt door Ton Leenhouts     20,-

 

139

TIGHT END PRESS - LIEBENTRAU, H.G. [pseud. van P.M. HERINGA]. Traject. [Den Haag], Tight End Press, [1986]. Orig. omsl. (cahiersteek) met stofomsl. 1e druk. Oplage: 36 exemplaren door Ton Leenhouts       45,-

 

140

TOLMAN, Ronald. Kunstmatige ademhaling. Amsterdam, Stichting de Veerpers, 1988. Orig. verg. halfperkament door Binderij Phoenix. Met 3 etsen in kleur/ bistre door Ronald Tolman. Oplage: 100 genummerde exemplaren         125,-

Gesigneerd exemplaar en een van 40 romeins genummerde luxe exemplaren op Hahnemühle met originele etsen door de schrijver/ kunstenaar. Met de prospectus en uitnodiging. Eerste uitgave van Stichting de Veerpers

 

 

141

TOORN, Willem van. Theole. Amst., [Antiquariaat Willem Huijer/Sub Signo Libelli], 1984. Orig. omsl. met flappen (cahiersteek). Oplage: 100 genummerde exemplaren in bruin en zwart. Onafgesn. 1e druk. Gelegenheidsuitgave. Breugelmans 129     25,-

 

142

 

TOOROP, Jan - NOUHUYS, W.G. van. Egidius en de vreemdeling. Haarlem, De Erven F. Bohn, 1899. Orig. omslag van Jan TOOROP (onopvallende besch. achterzijde). 1e druk. Met portret van de schrijver en 2 hors-textes door Jan Toorop       300,-

Schitterend, ongeopend exemplaar.

 

143

TREMBLING HAND PRESS - CRUIKSHANK, George. The Pot, not the Bottle. A pictorial temperance story. [Gron.], The Trembling Hand Press, [ca. 1990]. Orig. wrappers. With ills. by George Cruikshank. Printed by hand by Hester Verkruissen (very fine copy)  35,-

‘The original and illustrated manuscript entitled The Pot, not the Bottle was found by chance in Maggs Bros’ catalogue no. 443. Consequently Hester Verkruissen typeset and printed it, and sent it to relatives, friends & acquaintances in order to enliven the festive season’

 

144

TREMBLING HAND PRESS - GILBERT & GEORGE. The Pink Elephants. [Gron.], The Trembling Hand Press, [1989]. Orig. halfcloth over boards. With 1 vignette in pink after a stamp by Gilbert & George (repeated on frontcover). Printed by hand by Hester Verkruissen in 30 copies, modelled after the original Pink Elephants of 1973         65,-

 

145

TUINPERS - LIESKE, Tomas. Of er spitsvreugde is. Ed. Tom van Deel. Terhorst, Tuinpers (Ser L.J. Prop), 2001. Orig. omsl. met stofomsl. Oplage: 85 exempl. in zwart en rood. (16) pag. Tuinpers 5                35,-

 

146

UYL, Bob den & Hedy GUBBELS. Zes Stijlvolle Maar Mislukte Limericks. [Rotterdam, Bébert, 1981]. Losbladig in orig. papieren portfolio. 1e druk. Met 6 genummerde en gemonogrammeerde litho’s door Hedy Gubbels. Gedrukt in 276 genumm. en door auteur en artiest gesigneerde exemplaren (dit is nr. 35 bestemd voor vrienden van de uitgeverij)     75,-

 

147

UYL, Bob den. Opkomst & Ondergang van de Zwarte Trui. Woubrugge, Avalon Pers, [1981]. Orig. blindgestempeld linnen met stofomsl. Gedrukt in 150 genumm. exempl. op Zerkall Bütten (smetteloos exempl.)       250,-

Eén van 40 romeins genummerde luxe-exemplaren, gebonden door J.C. van Hooff, die ook het bandstempel ontwierp en gesigneerd door de auteur

 

148

VALK, Anton van der - Sindbad de zeeman. Met twaalf prenten in kleuren en tekstversieringen naar teekeningen van Anton van der Valk. Amsterdam, Uitgevers-maatschappij “Elsevier”, 1913. Orig. rijk verguld leer, bovensnede verguld. 1e druk. Met 12 geplakte platen, ills., boekdecoratie en bandtekening door Anton van der Valk. Oplage: 375 genummerde exemplaren. 88 pag. (gebruind tegenover gekl. platen)        250,-

Één van 25 luxe exemplaren (dit exempl. is nr. 22) op Hollandsch geschept papier en gebonden in een vol zachtleren band. Prachtige band (rug. licht verkl.)

 

 

149

VEERKAMP, Joost - Het postzegelalbum van Joost Veerkamp. Silver edition. Heemstede, Editions Obscures, 2005. Orig. dec. linnen met schroefbinding. Oplage: 37 genumm. en gesigneerde exemplaren (ongebruikt, nieuw exempl.)       150,-

 

150

VERBEEK, Irene. Tekst & beeld. Z.p., [Irene Verbeek, 1979]. Orig. omsl. Met 6 platen door Irene Verbeek. Oplage: 500 genumm. exempl.      25,-

Met originele los ingestoken foto (25x20 cm.) van vermoedelijk Irene Verbeek aan de pers

 

151

VEREENIGING JOAN BLAEU - HASLINGHUIS, E.J., W.P. van STOCKUM Jr. Vereeniging Joan Blaeu goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 16 juni 1917, No. 54. Eerste jaarverslag. ‘s-Gravenhage, Vereeniging Joan Blaeu, 1918. Orig. omsl. (cahiersteek) 26 pag.        45,-

Zeldzaam. Bevat het jaarverslag van de secretaris, het verslag van de penningmeester, statuten, huishoudelijk reglement en ledenlijst

 

152

VEREENIGING JOAN BLAEU - LOOY, Jac. van. Nieuwjaarsdag. [’s-Gravenhage, Vereeniging Joan Blaeu, 1919]. Orig. verguld perkament, kop verguld. Oplage: 200 exemplaren in zwart en rood, typografie door S.H. de Roos en J.F. van Royen. Eerste publicatie van de Vereeniging Joan Blaeu         175,-

Zeldzaam in vol perkament

 

153

VEREENIGING JOAN BLAEU - LOOY, Jac. van. Nieuwjaarsdag. [’s-Gravenhage, Vereeniging Joan Blaeu, 1919]. Orig. verguld halfperkament met orig.(?) transparant omsl. (platten iets vlekkig). Oplage: 200 exemplaren in zwart en rood, typografie door S.H. de Roos en J.F. van Royen. Eerste publicatie van de Vereeniging Joan Blaeu     55,-

 

154

VEREENIGING JOAN BLAEU - VERDAM, J. (ed.). Rapiarys een boec van goeden poencten. ‘s-Gravenhage, Vereeniging Joan Blaeu, 1929. Orig. omsl. Met initialen, titels en houtsneden door L. Oswald Wenckebach. Gedrukt in zwart en rood op de persen van Mouton & Co in 150 exempl. (fraai exempl.)       65,-

 

155

VERKRUISSEN, Hester (ed.). That unnoticed & that necessary. [Gron.], Hester Verkruissen, [1989]. Orig. decorated paper boards. Printed by hand by Hester Verkruissen in black and red in 80 numbered copies (very fine copy)      95,-

This copy marked “HC” in the colophon and “1/4 Bound Copies”. For “That unnoticed and that necessary” the six bst poems from literature in English were chosen by Hester Verkruissen” (colophon). Contains poetry by John Dowland, Emily Dickinson, Wallace Stevens, E.E. Cummings, Sylvia Plath and Margaret Atwood

 

156

VERRIPS, Ger. Het laatste voer hooi. [Amsterdam], Frans de Jong, [1982]. Orig. omsl. 1e druk  30,-

‘In 1980 geschreven, in ‘82 door Frans de Jong met de hand gezet uit de Madison corps 10 in een oplage van 50 exemplaren op een boston-degelpers en op wit maschine papier gedrukt’. Met opdracht van de auteur

 

157

VESTDIJK - HOLLANDER, Xaviera. Interview met Simon Vestdijk. Stampersgat, Begijnenpers, [1984]. Orig. omsl. (cahiersteek). Oplage: 20 genummerde exempl.     45,-

‘Dit ‘Interview met Simon Vestdijk’ door Xaviera Hollander, die toen nog Xaffi de Vries heette, werd afgenomen op vrijdag 19 mei 1961 in Vestdijks woning, Torenlaan 4 te Doorn. Het verscheen het eerst in Het Eijckenblad, de schoolkrant van de Chr. HBS-A te Amsterdam, van welk blad de interviewster hoofdredactrice was. (...) Gedrukt in een oplaag van twintig genummerde exemplaren op Oudhollands Circulaire van Van Gelder Papier, uitsluiten ten pleziere van vrienden en relaties van de uitgeefster’

 

158

VESTDIJK, Simon. Het dagboek van het witte bloedlichaampje. [Amsterdam], Cornamona Pers, 1981. Orig. omsl. met stofomsl. 1e druk. Gedrukt in zwart en rood in 500 exempl. bestemd voor vrienden en relaties van de uitgever        45,-

Deze eerste uitgave van de Cornamona Pers met aanbiedingsbrief van de uitgever, bevat het openingsverhaal van een ongepubliceerde bundel van Vestdijk. Deze volledige bundel zal door de Cornamona Pers in 150 exempl. in de handel gebracht worden

 

159

VIJF PONDEN PERS - BALKEMA, A.A., W. HELLINGA & J. van KRIMPEN (ed.). Complete reeks van 21 publicaties door de Vijf Ponden Pers. Amsterdam, Vijf Ponden Pers, 1942-1945. Orig. omslag, diverse formaten. Typografie door J. van Krimpen, Dick Elffers, S. Heynemann, Jan Bons e.a.     5750,-

 

De collectie omvat de volgende titels (in volgorde van de catalogus Balkema, Vijf Ponden Pers, alle exemplaren in uitstekende staat):

1. RIMBAUD, Arthur. Le bateau ivre (1942, typ. J. van Krimpen, 50 ex., De Jong 697)

2. MALLARMÉ, Stéphane. l’Après-midi d’un faune. Églogue (1942, ill. Melle, typ. J. van Krimpen, 50 ex. De Jong 531)

3. DEGAS, Edgar. Huit sonnets (1943, ill., typ. Dick Elffers, 50 ex. De Jong 172)

4. QUEM QUERITIS (1943, typ. J. van Krimpen, 50 ex. De Jong 683)

5. [KEULS, H.W.J.M.]. Doortocht (1943, typ. Dick elffers, 50 ex. De Jong 207)

6. LOOY, Jac. van. De pendule (1943, omslag ill. T. Wiegman, typ. J. van Krimpen, 50 ex. De Jong 519. Ex bibliotheca C.J. Asselbergs)

7. BAUDELAIRE, Charles. Le vin. Cinq poëmes choisis dans Les Fleurs du Mal (1943, 6 orig. etsen door Jeanne Bieruma Oosting, typ. J. van Krimpen, 55 ex. De Jong 72)

8. PERK, Jacques. Eene helle- en hemelvaart. Sonnettenkrans (1943, typ. S.H. de Roos, 55 ex. De Jong 653)

9. [HELLINGA, W.G.]. Dies noctesque (1943, ill. F. Carasso, 50 ex. De Jong 191)

10. ELFFERS, Dick. Negen tien honderd ‘44 (Kalender Januari - Juni) [niet verder verschenen]) (1943, ill. en typ. Dick Elffers, 55 ex. De Jong 442)

11. [ROLAND HOLST, A.]. Helena’s inkeer (1944, typ. J. van Krimpen, 50 ex. De Jong 370)

12. LIVINUS [pseud. van L.A.C.J. van de BUNDT]. Nederland 1943. Zes naaldgravures) (1944, 6 in potlood gesign. etsen door Livinus, 55 ex. De Jong 516)

13. DICKINSON, Emily. Ten Poems. Ed. en Duitse vert. Rosey E. Pool (1944, calligrafie en omsl. Susanne Heynemann, Engelse en Duitse tekst, 53 ex. De Jong 189. Ex bibliotheca Fred Batten, met zijn naam in kleurpotlood en aant. ‘Amsterdam, 10.VII.44 van Balkema’ op eerste schutblad)

14. KAFKA, Franz. Ein Landarzt (1944, ills. en typ. Jan Bons, 55 ex. De Jong 440. Met dubbele opdracht (1944 en 1986) van Jan Bons: ‘voor Jaap, augustus ‘44. “Erst kommt das Fressen dann erst die Moral”’ en daaronder ‘exported by Jaap to the USA in the fifties and returned in 1986 - pleased to see it in quite an acceptable condition [signed] Jan Bons’)

15. NIJHOFF, M. (transl.). Eenige romantische gedichten. Naar het Fransch (1944, lithogr. ills. en omsl. Titia Wiegman, 55 ex. De Jong 232)

16. NOOT, Jan van der. Ode teghen d’onwetende vyanden der poëteryen van Marcus Wonsel (1944, typ. J. van Krimpen, 55 ex. De Jong 606. Gedrukt in een civilité)

17. LARBAUD, Valéry. Portrait d’Eliane à quatorze ans (1944, 4 handgekl. ills. door Salim, 55 ex. De Jong 484)

18. NASHE, Thomas. In time of plague (1945, typ. J. van Krimpen, 55 ex. De Jong 591)

19. Servus fidei [pseud. van Willem SANDBERG]. Lectura sub aqua. Experimenta typografica [1] (1945, typ. Willem Sandberg, 200 ex. [’waarvan 23 met de hand gemerkt van a-x, voorzien van de valsche handteekeningen van samensteller en drukker’]. De Jong 258. Exemplaar nummer ‘F’ van 23, met de vale handtekeningen ‘v.d.Bosch’ [W. Sandberg] en ‘efdé’ [Frans Duwaer])

20. [Sandberg, Willem]. Experimenta typografica 3. Gnothi se auton ken u zelf (1945, typ. Willem Sandberg, 55 ex. (ongenumm. ex.). De Jong 259)

 

TOEGEVOEGD:

[VIJF PONDEN PERS]. MORISON, Stanley. First principles of typography (1946, typ. J. van Krimpen, kleine oplage)

 

Lewin, Het clandestiene boek 1940-1945, pag.187 e.v.: ‘Volgens Van Gendt heeft de Vijf Ponden Pers behalve een Experimenta typografica na de bevrijding nog één boekje uitgegeven. Dat was de First Principles of Typography van de Britse typograaf, letterontwerper Stanley Morison. [...] Dirk de Jong noemt, inclusief de na-oorlogse Experimenta, negentien [moet zijn: twintig] Vijf Ponden Pers-titels. dat betekent dat deze reeks 20 [= 21] uitgaven op zijn naam heeft.’ H.N. Werkman verzuchtte in een brief aan August Henkels nadat hij weer een deeltje had ontvangen: ‘Wat is dat allemaal onberispelijk van uitvoering en wat is dat van uiterlijk en innerlijk weergaloos select. Je slaat je handen van verbazing ineen als je zooiets ziet in deze tijd. In déze tijd waarin je haast geen vel goed papier machtig kunt worden.’ Purvis, Dutch Graphic Design 1918-1945, pag. 181: ‘The Vijf Ponden Pers [...] turned out some of the best designed and printed clandestine publications during and directly after the occupation. The name of the press was a sardonic reference to the maximum paper weight permitted by the occupying powers for unofficial printing.’

 

160

VORDEMBERGE-GILDEWART - NIJHOFF, M., J.C. BLOEM e.a. De Verluchte Bladzij. Amsterdam, Stedelijk Museum, [z.d.]. Orig. geniet omsl., 4to. Met ills. door o.a. Vordemberge-Gildewart, Nelly Bodenheim, Salim, W.J. Rozendaal. (16) pag.   50,-

Bevat de gedichten ‘Fort’ en ‘Afscheid’ van H. Marsman, elk met een illustratie door F. Vordemberge-Gildewart. Bevat ook gedichten van Jan Engelman, J.C. Bloem, Albert Helman, A. Roland Holst, W. Loeb, J. Slauerhoff en M. Nijhoff

 

161

WARD, Lynd. God’s Man. A Novel in Woodcuts. New York, J. Cape and H. Smith, 1929. Orig. cloth with mounted inlay woodcut plate and title-shield. 1st edition. Woodcut ills. by Lynd Ward (first 2 blank lvs small ruststain from paperclip)          475,-

One of 409 copies of the SPECIAL EDITION, numbered and signed by the artist. Fine, untrimmed copy, however without the acetate wrapper and slipcase

 

 

162

WERKMAN - [SCHUUR, J.G. (Koos)]. De 7 Vloeken. Poëtisch pamflet. [Groningen], in agris occupatis [Mooij, Nagel en Overbeek], 1944. Orig. omslag door H.N. Werkman (vooromsl. iets vlekkig en gebruind). Oplage: 110 exempl., gedrukt door H.N. Werkman. Volière-reeks 4         375,-

Één van 15 (nr. XV) romeins genummerde en door de auteur gesigneerde exemplaren op Dührer-text. De Jong 976

 

163

WERKMAN - MILLER, Henry. Het heelal van de dood. Een studie over Lawrence, Proust en Joyce. [Groningen], in agris occupatis [Mooij, Nagel en Overbeek], 1944. Orig. omslag door H.N. Werkman. Oplage: 200 exempl., gedrukt door H.N. Werkman. Volière-reeks 9-10 125,-

De Jong 568. Fraai exemplaar

 

164

WILDE, Oscar. Salomé. Drame en un acte. Utrecht, Stichting De Roos, 1949. Orig. gilt halfvellum over gilt silk, top edge gilt. With 7 etched plates by Jean-Paul Vroom. Printed in 175 numb. copies under supervision of Jan van Krimpen. 74,(1) pag. (fine copy)  95,-

 

165

WILDE, Oscar. Salomé. Drame en un acte. (Dessins d’Alastair). Paris, G. Crès et Cie, 1923. Orig. wrappers by Alastair (browned, worn on spine). With 9 plates in black and pink by Alastair. VII,(1),89,(6) pag. (small. imperfections)       95,-

 

 

166

WILDE, Oscar. Salome. Tragoedie in einem Akt. Übertragung von Hedwig Lachmann. Zeichnungen von Marcus Behmer. Leipsic, Insel, 1903. Orig. gilt dec. grey boards (top of spine lacks sm. portion). 2nd edition. Double-page title decoration and 1 plate by Marcus Behmer. Printed on the presses of W. Drugulin (fine copy).         145,-

First edition illustrated by Behmer after a fifty copy limited edition on vellum

 

 

167

 

WILDE, Oscar. Salomé. A Tragedy in One Act: Translated from the French of Oscar Wilde [by Lord Alfred Douglas], with Sixteen Drawings by Aubrey Beardsley. London/ New York, John Lane, 1907. Orig. green cloth elaborately decorated in gold after Beardsley’s design, top edge gilt (spine-ends and corners rubbed). 1st edition. 16 plates and ills. by Aubrey Beardsley. XI,(5),70,(13) pag. (endpapers browned)     675,-

Second edition illustrated by Beardsley, but the first reproducing the full suite of illustrations (3 more than the 1894 edition). The present edition is a new translation by Lord Alfred Douglas, and is enlarged with a new preface by Robert Ross, the cast of performance from the first theatre performance in London (1905), a double-page facsimile prospectus for Richard Strauss’ operatic version (1905) and a publisher’s catalogue

 

168

WILDE, Oscar. Salome. Tragoedie in einem Akt. Übertragung von Hedwig Lachmann. Mit den Zeichnungen von Aubrey Beardsley. Leipsic, Insel, [1919]. Orig. dec. boards (top of spine lacks sm. portion). 14 plates (incl. title-page) and 1 ill. by Aubrey Beardsley. Insel-Bücherei 247. First edition in the Insel-Bücherei 18,-

 

169

WITSEN - KLOOS, Willem. Honderd verzen en Okeanos. Amsterdam, [Versluys], 1909. Orig. verg. en blindgestempeld leer, randen verguld (ontw. Th. Neuhuys). 1e druk. Met frontispice portret (originele ets) door Willem WITSEN. Boekdecoratie Th. Neuhuys         600,-

Gedrukt in een beperkte oplage (dit exempl. handgenumm.”No. 95”) op Japans papier ter gelegenheid van Kloos’ 50e verjaardag. Mooi exempl.

 

170

ZILVERDISTEL - BAUDELAIRE, Charles. Les Fleurs du Mal [...]. [Den Haag, De Zilverdistel, 1913]. New, full limp vellum binding by the Phoenix Bindery, with original gilt thistle vignette on frontcover and title on spine. Uncut. One of 300 numbered copies in red and black on Batchelor. Very fine     1150,-

 

171

ZILVERDISTEL - SHELLEY, P.B. Prometheus unbound [...]. [Den Haag, De Zilverdistel], 1917. Orig. gilt vellum with gilt thistle vignette on frontcover and gilt title on spine. One of 125 copies printed in black and red on handmade paper by J.F. van Royen. Splendid copy from the library of S.H. de Roos        1000,-

 

172

ZILVERDISTEL - SHELLEY, P.B. Prometheus unbound [...]. [Den Haag, De Zilverdistel], 1917. Orig. gilt vellum with thistle vignette on frontcover and gilt title on spine. One of 125 copies printed in black and red on handmade paper by J.F. van Royen. Very fine copy (binding a few minimal nicks) 800,-

 

173

ZONDAGSDRUKKERS - FRENKEL, M.B. Acht gedichten. Amstelveen, de Zondagsdrukkers, 1983. Orig. omslag (cahiersteek). Gedrukt in 50 exemplaren op Hahnemühle. Onopengesneden exemplaar    140

Keuze door R. Kuipers uit 25 in de jaren dertig verspreide gedichten van Frenkel